80369

Araç İçi Kamera ve Kayıt Sistemleri

Günümüzde kamera ve görüntü sistemlerinin teknolojiye paralel olarak gelişmesi ve küçülmesi ile birlikte hayatımızın her anına girdi ve tabi ki, araçlarımızda da yer bulmaya başladı. Bir çok ülkede araç içi kamera sistemleri tüm araçlarda bulunması zorunlu bir donanım haline geldi.

Ülkemizde de özellikle toplu taşıma ve servis hizmeti veren firmalara araç içi kameralar zorunlu hale getirildi. Zorunluluk olmasa bile bir çok farklı sektörde yer alan firma, gerek çalışanlarının emniyeti ve gerekse de kontrol amaçlı olarak, bu donanımı şirket araçlarına kurdurmaktadır.

Aracımızın içinde bulunduracağımız bir kamera bizleri birçok şaibeli durumdan kurtaracaktır. Peki nedir bu durumlar;

1-Bir kamera alarak aracınızı 24 saaat gözleyen sadık bir güvenlik görevlisi edinmiş olursunuz.

2-Sizin hiçbir kusurunuzun olmadığı durumlarda sizin haklılığınızı kanıtlayacak tek şahit kamera olacaktır.

3-Aracınızın park halinde iken olabilecek çarpıp kaçma olaylarında da güvende olacaktır.

4-Trafik akışı sırasında trafik kurallarını ihlal edip başka sürücü ve yayaların hayatını hiçe sayan kural tanımaz sürücülerin ifşası ve ceza alması için gerekli görüntü ve belgeler elinizde olacaktır.

5-Her tür ticari araçta olabilecek kavga, gasp, kaçırma, soygun, yaralama veya cinayet gibi nahoş durumlarda polis için suçluyu bulacak gerekli ipuçları ve eşgal bilgileri yer ve konum bilgileri kayıtlarda bulunacağı için toplumsal faydalarını da göz ardı etmemek gerekir. Bu gibi kötü olayların çoğunda uğrayabileceğiniz zararın tanzimin de yardımcı olacaktır..

6-Sizin aracınızla alakadar olmasa bile çevrede olan olaylarda (hırsızlık, kapkaç, başka araçların kazaları, toplumsal olaylar vs.) gibi kayıtları belirleyici etken olarak kullanılabilir.

7-Özellikle online anlık görüntü alabileceğiniz sistemler ile hırsızlığa karşı ciddi bir caydırıcılık kazandıracaktır.

Aracınızla karışacağınız her tür kötü durumun telafisini sağlayabilecek yegane donanımın araç içi kamera ve araç takip sistemleri olması, teknik özellikleri ile her hava koşulunda gece veya gündüz çekim yapabilmesi bu cihazları araç sahipleri açısından cazip hale getirmiştir. 

Yalın Bilişim olarak Trakya Bölgesinde, Araç Takip Sistemlerine de entegre olarak çalışabilen, Araç İçi Kamera ve Kayıt Sistemlerinin kurulumu ve satışında tecrübemizle sizlerin hizmetindeyiz.


X